Кафедра МБМІ



Кафедра сьогодні 



Одна з найстаріших в університеті - кафедра механічної та біомедичної інженерії, заснована у 1907 р. Перші завідувачі – професор С.А. Заборовський, академік О.М. Динник, професор А.С. Локшин. З 1934 по 1973 р. кафедрою завідував професор Ф.В. Флоринський, а в подальші 20 років – професор В.І. Оніщенко. З 1993 р. по 2013 р. кафедру очолював Блохін С.Є., декан механіко-машинобудівного факультету, доктор технічних наук, професор. З 2016 р. кафедру очолює доктор технічних наук Колосов Дмитро Леонідович.

У різні роки на кафедрі працювали такі відомі вчені як академік В.А. Лазарян, професор Я.І. Грдина, професор Н.П. Гришкова, професор О.М. Динник.

Кафедра є однією з провідних організацій з питань динаміки канатів, теорії пружності, динаміки і міцності гірничо-транспортних машин і штучних споруджень. З початку 1990-х років на кафедрі діє галузева науково-дослідна лабораторія динаміки і міцності несучих конструкцій штучних споруджень гірничо-металургійних підприємств.

У 2020 році на кафедрі було ліцензовано освітньо-професійну програму "Біотехнічне та медичне матеріалознавство" спеціальності 132 Матеріалознавство.



DSC07216 (1).jpg
Студенти 2023 року прийому


01-09-2022.jpg
Студенти 2022 року прийому


01-09-2021.jpg
Студенти 2021 року прийому


01-09-2020.jpg
Студенти 2020 року прийому


Матеріально-технічне оснащення кафедри постійно оновлюється, до навчальної та наукової діяльності залучається нове та сучасне обладнання.

2.jpg
Зовнішній вигляд приміщень кафедри


profor_3.jpg
Комп'ютерний клас кафедри


profor_6.jpg
Співпраця із МАН 3.jpg

Лабораторії кафедри


profor_11.jpg
Випробувальна машина МИУ-50


viber_image_2021-09-24_13-46-31-103.jpg
Машина випробувальна навчальна МИ-40КУ


image (5).png
Лабораторна установка «Модуль Юнга і модуль зсуву»


Результати наукових досліджень кафедри впроваджені на багатьох гірничо-видобувних підприємствах. 


techline1.jpg
Технологічна лінія з виробництва гумотросових канатів, яка функціонує на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» у м. Кривий Ріг.


techline2.jpg
Баштовий копер шахти «Гвардійська-2» (Кривий Ріг).


Наукові розробки кафедри відзначаються високими винагородами національного та регіонального рівня.



Перемога у обласному конкурсі Inno-Dnipro 2018


Основними напрямками роботи кафедри є:

- викладання фундаментальних загальнонаукових дисциплін, які входять до числа обов'язкових для більшості спеціальностей (теоретична механіка, опір матеріалів, технічна механіка, прикладна механіка, будівельна механіка та ін.); 


- розробка сучасного науково-методичного супроводження навчального процесу з дисциплін, що викладаються на кафедрі; 


- проведення наукових досліджень за держбюджетними тематиками:
ГП-495 "Науково-прикладні засади створення сучасних підйомно-транспортних установок з гумотросовими тяговими органами" 2017-2019 рр., відповідальний виконавець д.т.н., доц. Колосов Д.Л., 


ГП-498 "Науково-прикладні засади створення та інженерної підтримки експлуатації підйомно-транспортних машин з плоскими тягово-несучими органами із застосуванням CALS-технологій" 2018-2020 рр., науковий керівник д.т.н., доц. Колосов Д.Л.

ГП‑506 «Науково-прикладні засади створення підйомно-транспортних установок з композитними тяговими органами на основі метамоделювання складних багатозв’язних дискретно-континуальних механічних систем»;

ГП-513 «Розробка комплексної технології швидкого відновлення зруйнованих внаслідок воєнних  дій мостів з використанням композитних вантових канатів»;

ГП-517 «Наукові засади створення структурно-ортотропних композитних вантових конструкцій для відновлення зруйнованих внаслідок воєнних дій мостових споруд».


- розширення міжнародних зв’язків шляхом входження у міжнародні наукові програми, участь у міжнародних симпозіумах і конференціях; 


- організація самостійної роботи студентів, розвиток навичок самоосвіти, виховна робота.




Навчальний процес забезпечують 3 професора – 2 доктора технічних наук та 1 кандидат технічних наук (з них 1 – за сумісництвом); 1 доцент, доктор технічних наук, 2 старших викладача, 2 асистента.


За роки існування кафедри захищено 17 докторських і 93 кандидатських дисертацій, опубліковано понад 15 монографій і підручників, отримано понад 90 авторських свідоцтв і патентів.










arrow_upward