
У 1963 р. В.І. Роздяловський перейшов на роботу до Дніпропетровського гірничого інституту (ДГІ) на посаду доцента кафедри теоретичної та будівельної механіки, де працював до кінця своєї трудової кар’єри. Наступного року його направили на лінгвістичні курси до Москви для поглибленого вивчення французької мови. До речі, багато років по тому нею він володів досконало. З вересня 1965 по вересень 1967 року для ВасильяІвановича – відповідальний час: він працював викладачем у Камбоджі і був нагороджений орденом „Командор Камбоджі”.
9 березня 1979 р. В.І. Роздяловський вийшов на пенсію, але продовжував підтримувати зв’язки з інститутом.
Працюючи у ДГІ, В.І. Роздяловський викладав теоретичну механіку, спротив матеріалів, будівельну механіку, займався науково-дослідною роботою. А ще мав захоплення – не на жарт займався розведенням кактусів, навіть був постійним учасником різних виставок..
Яким же викладачем запам’ятався В.І. Роздяловський? З цим запитанням ми звернулися на кафедру будівельної, теоретичної та прикладної механіки, де колись працював Василь Іванович. Старше покоління працівників кафедри добре пам’ятає доцента В.І. Роздяловського. Доцент кафедри Володимир Дмитрович Кірнос теплими і щирими словами згадує свого вчителя, у якого він навчався ще студентом: „Ввічлива, порядна, врівноважена людина”, – говорить Володимир Дмитрович, характеризуючи В.І. Роздяловського. Згадуючи його лекції, В.Д. Кірнос дає їм високу оцінку як з точки зору подання матеріалу, так і вміння завжди тримати увагу аудиторії. Окремим охочим до розмов товаришам на таких лекціях самі студенти не давали змоги «розгорнутися». Характеризуючи Василя Івановича як викладача, В.Д. Кірнос наголошує на його „граничній об’єктивність” при оцінюванні знань студентів, відсутності улюбленців. Ввічливість і тактовність викладача були такими природні ми. Стосовно доступності В.І. Роздяловського для студентів – він може бути прикладом доброзичливості і високої відповідальності. Володимир Дмитрович відзначає, наприклад, що всім надавалася належна увага, а лекції проводилися на такому рівні, що консультації, ставали непотрібними. Зважте, предмет, який викладав В.І. Роздяловський потокові В.Д. Кірноса, був „спротив матеріалів” – не найлегша для засвоєння дисципліна, про яку студенти багатьох поколінь стверджують: „Склав „спротив матеріалів” – можеш одружуватись”.
Сьогодні Національний гірничий університет є активним членом сучасних міжнародних освітніх та наукових організацій (Міжнародне товариство з інженерної педагогіки ІGІР, Європейське товариство з інженерної освіти SEFI). І можна впевнено говорити, що саме такі педагоги як В.І.Роздяловський закладали основу цієї освіти. Ми певні, що його лист викличе зацікавленість у нинішніх фахівців, у ньому вони знайдуть корисні поради.
Що ж формує високопрофесійного педагога, педагога-особистість? В.Д. Кірнос переконаний: окрім характеру людини, природного таланту та знань, напевно, важливу роль відіграє життєвий досвід. В.І. Роздяловський прожив довге й сповнене подій життя, був ветераном Великої Вітчизняної війни, власними руками відновлював зруйновану інфраструктуру післявоєнної України, пройшов довгий викладацький шлях, зберігаючи високу людяність і повагу
В НГУ 12 квітня відбудеться відкриття виставки-експозиції книг родинної бібліотеки, фотографій, документі, присвячене 100-річчю дня народження Василя Івановича Роздяловського. Можемо передбачити з якою пошаною, учні та друзі людину, згадають його колеги що була уособленням найкращих традицій, які і є головною сутністю справжнього університету. Пам'ять про родину Роздяловських зберігає і науково-технічна бібліотека НГУ, саме сюди передали вони свою сімейну бібліотеку. Скільком студентам і викладачам ця технічна і художня література допомогла сформувати своє світосприйняття.